POWIAT

Starostowie dożynek

Agnieszka Węglewska (34 l.), województwo łódzkie

• Wspólnie z mężem Dominikiem prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 166 ha w miejscowości Buczek, gmina Buczek, powiat łaski.
  • Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji roślinnej.
  • Państwo Węglewscy korzystają z nowoczesnego sprzętu rolniczego częściowo zakupionego z dofinansowania ze środków UE.
  • Gospodarstwo cechują działania innowacyjne w zakresie technologii upraw, przechowywania ziarna, jakości zarządzania oraz marketingu. Zamontowane są również baterie silosów zbożowych z aktywną wentylacją.
  • W ramach grupy producenckiej BRO-WĘG gospodarstwo prowadzi dodatkową działalność polegającą na skupie, suszeniu i dystrybucji zbóż
  • Aktywnie angażuje się w życie lokalnej społeczności. Jest członkiem LGD „ Dolina Grabi”.

Dawid Jezierski (34 l.) województwo małopolskie

• Prowadzi wspólnie z żoną gospodarstwo o powierzchni 70 ha w miejscowości Łowiczki, powiat oświęcimski.
  • Początkowy profil gospodarstwa to hodowla trzody chlewnej.
  • W 2013 r. wspólnie z kilkoma okolicznymi rolnikami założył Spółdzielczą Grupę Producentów Zbóż i Rzepaku "PROF-AGRO III", w której jest członkiem rady nadzorczej.
  • Od 2011 r. jest delegatem Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej w Oświęcimiu. Słynie z aktywności na rzecz społeczności lokalnej - głównie rolników.

licznik odwiedzin: 1691997