POWIAT

Starostowie Dożynek

Ewa Szydłowska - Starościna

Ukończyła studia w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie - kierunek finanse i bankowość oraz w Akademii Podlaskiej w Siedlcach - zarządzanie i marketing.

Od 6 lat radna Gminy Stara Kornica, przewodnicząca  Komisja Rolnictwa, Ochrony Środowiska, Przemysłu, Handlu, Oświaty  i Kultury w Gminie Stara Kornica,   przewodnicząca Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej  w Łosicach, sekretarz Komisji Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Razem z mężem Robertem od 18 lat  gospodaruje na 70 ha (własne i dzierżawa). Gospodarstwo specjalizuje się w produkcji  trzody chlewnej w cyklu otwartym w nowoczesnej metodzie żywienia płynną paszą, w produkcji roślinnej: zboża  oraz kukurydza. Gospodaruje w miejscowości Kazimierzów, gmina  Stara Kornica, powiat łosicki.

Aktywnie angażuje się w organizowanych przedsięwzięciach  oraz w życiu lokalnego społeczeństwa. Słynie z aktywności na rzecz społeczności lokalnej - głównie rolników. Jest matką czterech córek.

Mariusz Załoga – Starosta Dożynek

Od 2004 roku wspólnie z małżonką prowadzi gospodarstwo rolne w miejscowości Bukowie, gmina Wilków, województwo opolskie. Dzięki nieustannemu powiększaniu gospodarstwa oraz dzierżawom, w tej chwili prowadzi produkcję roślinną na powierzchni 270 ha. W uprawie dominują: pszenica, kukurydza, rzepak, pszenżyto oraz jęczmień.

Gospodarstwo jest w pełni zmechanizowane. Posiada nowoczesny park maszynowy, częściowo zakupiony z dofinansowania ze środków UE oraz nowe zabudowania dostosowane do potrzeb prowadzonej produkcji roślinnej. Dzięki komputerowo sterowanej linii technologicznej do całego procesu suszenia, czyszczenia, magazynowania i automatycznego załadunku płodów do sprzedaży oraz ich ważenia, produkowany materiał roślinny jest najwyższej jakości i dlatego cieszy się uznaniem, i powodzeniem u odbiorców.

Gospodarstwo zdobyło tytuł I Wicemistrza Krajowej AgroLigi 2016 oraz II miejsce w Krajowym Finale Konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2016.

Poza pracą aktywnie angażuje się w prace społeczne na rzecz wsi, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowiu oraz na rzecz Rady Rodziców przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bukowiu. Wychowuje troje dzieci: Zuzanna ma 14 lat, Jędrzej 11 lat,  Bruno 1 miesiąc.

licznik odwiedzin: 1720809