POWIAT

Konkurs wieńcowy

Organizatorami Konkursu są Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim. Konkurs zostanie przeprowadzony w trakcie Dożynek Prezydenckich w Spale, 14 września 2019 roku na terenie Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale (województwo łódzkie, powiat tomaszowski, gmina Inowłódz).

Na Konkurs należy wykonać wieniec dożynkowy, który formą i użytym materiałem nawiązuje do tradycji wieńców dożynkowych, występujących na terenie Polski.

Wszystkie zgłoszone wieńce uczestniczyć będą w korowodzie dożynkowym 15 września 2019 roku i Ceremoniale dożynkowym.

Skład Komisji Konkursowej na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej:

1. dr Barbara Fedyszak-Radziejowska – Doradca Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, etnograf, socjolog, Przewodnicząca Komisji;
  2. Stanisława Dłużewska-Pawlik – Etnograf;
  3. Elżbieta Łojszczyk – Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego;
  4. Michał Pająk – Etnograf;
  5. Ewa Mendyk – Specjalista w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarz Komisji.

W załączeniu karta zgłoszeniowa i regulamin konkursu.