close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź na stronę startową Herb Powiatu Tomaszowskiego

Bezpieczeństwo w powiecie

 

 

Komunikaty kryzysowe

Szanowni państwo !

W naszym powiecie dochodziło do różnorakich sytuacji mogących przeobrazić się w zagrożenie kryzysowe. Były silne wiatry, gwałtowne spadki temperatur, obfite opady deszczu i śniegu, które powodowały lokalne podtopienia i powodzie. Z takimi warunkami pogodowymi trzeba się liczyć również w przyszłości. Przez nasz powiat przewożone są różnorodne materiały klasyfikowane jako materiały niebezpieczne transportem kolejowym i drogowym. Na szczęście w wypadki jakie miały miejsce w transporcie drogowym w ostatnich latach nie spowodowały większego zagrożenia - ale podczas takiego transportu gdy dochodzi do wypadku z taką ewentualnością należy się liczyć.

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu społecznemu, przygotowaliśmy dla Państwa zasady postępowania w przypadku sytuacji kryzysowych, które mogą zagrażać mieszkańcom. Właściwe decyzje i właściwe zachowanie podczas takich zdarzeń w znacznym stopniu mogą przyczynić się do zminimalizowania ich skutków.

Jeśli w miejscu publicznym, na imprezie czy zakupach zauważysz:

· podejrzane lub dziwnie zachowujące się osoby,
· pozostawioną, porzuconą paczkę lub przedmiot,
· samochód budzący twoje podejrzenie, lub znajdziesz się w innej niecodziennej sytuacji

NIE BĄDŹ OBOJĘTNY - ZAREAGUJ !!!

· zgłoś o tym miejscowym służbom porządkowym,
· jeśli to niemożliwe zadzwoń

997 - Policja

998 - Straż Pożarna

999 - Pogotowie ratunkowe

112 - Telefon alarmowy

Po przybyciu służb ratunkowych - ZAWSZE wykonuj polecenia służb porządkowych i ratowniczych.

TELEFONY: CENTRALA (+48) [44] 724 21 27         SEKRETARIAT STAROSTY (+48) [44] 724 59 10          FAX (+48) [44] 724 29 15   lub   [44] 724 65 95

licznik odwiedzin: 1720876
Gości online: 22