Konkurs „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

Na zdjęciu: plakat konkursu kulinarnego organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dla Kół Gospodyń Wiejskich

Zaczynamy przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich - ,,Bitwy Regionów". Po roku przerwy spowodowanej pandemią zapraszamy do rywalizacji w nowej formule: komisja będzie oceniać pomysł na potrawę regionnalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.

- Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs  „Bitwa Regionów". Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie, przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestników do prezentacji potraw w formie multimedialnej. Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla Pań ciekawe - zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Idea konkursu zrodziła się   z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywnosci i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego.

To właśnie Panie oraz Panowie, członkowie Kół Gospodyń Wiejskich, są prawdziwymi ambasadorami kulinarnych tradycji regionów.

-   Koła Gospodyń Wiejskich pokazują, że polska wieś to nie tylko bogactwo tradycji, ale również smaków. Ta troska o zachowanie lokalnych przepisów przyczynia się  do promocji lokalnego dziedzictwa i społeczności. Taki cel przyświeca również konkursowi „Bitwa Regionów". Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału - zachęca Anna Gembicka, Sekretarz Stanu w MRiRW, Pełnomocnik Rządu ds. lokalnych inicjatyw społecznych.

Na zdjęciu: zaproszenie do udziału w konkursie „Bitwa Regionów”, przeznaczonego dla Kół Gospodyń Wiejskich