Piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Nowy samochód dla Policji z dofinansowaniem Powiatu Tomaszowskiego i Gminy Tomaszów Mazowiecki

W środę, 17 lutego 2021 roku, przed siedzibą Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się uroczyste odebranie nowego samochodu tomaszowskiej Komendy.

Inspektor Szymon Herman – Komendant tomaszowskiej Policji powitał zaproszonych gości – Mariusza Węgrzynowskiego – Starostę Powiatu Tomaszowskiego i Franciszka Szmigla – Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki.

Nowy samochód to Kia Sportage o wartości 108 tysięcy 159 złotych. Powiat Tomaszowski dofinansował zakup w kwocie 27 tysięcy złotych. Taką samą kwotę dołożyła Gmina Tomaszów Mazowiecki.

„Bardzo cieszymy się, że mogliśmy jako samorząd powiatowy wspomóc zakup tego właśnie wozu, który będzie służył tomaszowskiej Policji. To jest kolejny element związany z poprawą bezpieczeństwa, nie tylko na terenie miasta Tomaszowa Mazowieckiego, ale na terenie całego powiatu tomaszowskiego.

Tutaj wyjątkowa aktywność pana Komendanta, który stara się jak może, żeby kolejny nowy sprzęt, kolejny nowy samochód, i nie tylko, pojawiał się w ramach naszej, tomaszowskiej Komendy.

Cieszymy się, że doczekaliśmy kolejnej przyjemnej i szczęśliwej chwili. Jesteśmy przekonani, że dzięki takim narzędziom, jak właśnie ten samochód, to bezpieczeństwo będzie się poprawiać. Ono jest już na dobrym poziomie, można powiedzieć, na bardzo dobrym poziomie,

Obserwujemy od kilku lat wzrost, jeżeli chodzi o wykrywanie przestępstw, o reagowanie przez Policję na te sytuacje, które mają miejsce i też wyprzedzanie tych,  które mogłyby się pojawić.

Do tego służą narzędzia, ale to, co jest najważniejsze, to kwestia ludzi. Bardzo Państwu dziękuję. Na ręce pana Komendanta dla wszystkich Policjantów składam serdeczne podziękowania za tę pracę, tak jak powiedział pan Komendant, 24 godziny na dobę, w różnych warunkach atmosferycznych. Po prostu nie możecie mieć przerwy, służycie przede wszystkim mieszkańcom po to, żeby czuli się bardziej bezpiecznie, żeby mogli normalnie funkcjonować w swoich domach, w swoich rodzinach, w swoich grupach społecznych.

Proszę Państwa, cieszę się również takimi informacjami, które płyną z mediów, że dzisiaj Policja to jest ta jednostka, to są te służby mundurowe, które cieszą się niezwykle dobrym poparciem społecznym i to nie tylko tutaj, na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, na terenie powiatu tomaszowskiego, ale jest taki odbiór społeczności w całym kraju, że Policja naprawdę  staje na wysokości zadania, że Polacy mogą czuć się bezpiecznie i za to Wam bardzo serdecznie dziękujemy.

Niech samochód służy na długie lata bezawaryjnie i żebyśmy mogli spotykać się za jakiś czas i mówić, że dzięki temu właśnie samochodowi udało się więcej przestępstw

unicestwić.” – powiedział Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

„Bardzo się cieszę, że jest dzisiaj z nami pan Starosta Tomaszowski – Mariusz Węgrzynowski oraz wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki – pan Franciszek Szmigiel. To są osoby, które bardzo przychylnie patrzą na działania Policji, ale nie dla jakichś celów prywatnych, tylko dlatego, że mamy wspólny cel, dbanie o bezpieczeństwo i o mieszkańców powiatu tomaszowskiego i gminy Tomaszów Mazowiecki.

Dzięki obecnym tutaj przedstawicielom władz samorządowych udało się kolejny raz zakupić pojazd służbowy, dla celów Policji. Jest to pojazd Kia Sportage, który będzie wykorzystywany w naszej służbie, Wartość pojazdu wynosi ponad 108 tysięcy złotych, z czego połowę dołożyły samorządy, czyli 54 tysiące dołożyły samorządy, po pół samorząd gminy Tomaszów i samorząd powiatu tomaszowskiego. Bardzo się cieszę i bardzo dziękuję za to zrozumienie naszych potrzeb. Otrzymujemy pojazdy z budżetu Państwa, natomiast nie ma żadnych wątpliwości, że za bezpieczeństwo odpowiadamy wszyscy, wszystkie instytucje i bardzo się cieszę, że zarówno u pana Starosty jak i u pana Wójta jest ogromne zrozumienie, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa, a każdy kolejny sprzęt, bo nie tylko samochód, ale na świetlicy są również drukarki, które zostały zakupione dzięki wsparciu samorządów. W ciągu roku pełniliśmy również wiele służb dodatkowych ponadnormatywnych, które były ufundowane  przez obecne tutaj samorządy i to wszystko służy naszym mieszkańcom. Bardzo serdecznie dziękuję.” – podziękował za dofinansowanie nowego samochodu, zrozumienie i współpracę inspektor Szymon Herman.

„Tak się składa, że gmina Tomaszów Mazowiecki jest blisko miasta, więc my nie mamy żadnych własnych służb typu Straż Miejska czy posterunek Policji. Polegamy na Komendzie Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim i stąd nasze wsparcie finansowe na niezbędne rzeczy, które ułatwiają Wam pracę.

Ja nie mam problemu z moją Radą Gminy, kiedy przedstawiam na przykład uchwałę o pomocy  dla Policji czy służby zdrowia, to oni rozumieją, że to jest przede wszystkim dla mieszkańców, dla bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo to jest jedno z zadań własnych gminy, dlatego uważamy, że trzeba wspierać innych, którzy o to bezpieczeństwo dbają.

Chciałem Wam bardzo serdecznie pogratulować, tym, którzy będą korzystać z tego samochodu, bo to jest naprawdę dobry samochód, wysokiej klasy, bezpieczny, i też nam zależało na tym, żeby o Wasze bezpieczeństwo zadbać przy okazji zakupu tego samochodu.

Dziękuję za dotychczasową dobrą współpracę, myślę, że przyszłość też pokaże, że potrafimy się dogadywać w sprawach bezpieczeństwa.” – również podziękował Franciszek Szmigiel – Wójt Gminy Tomaszów Mazowiecki.