PAIH EXPO 2018 - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą

W dniu 25 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje PAIH EXPO 2018 - Pierwsze Forum Wsparcia Polskiego Biznesu Za Granicą. Krystalizująca się sieć Zagranicznych Biur Handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu jest kluczowym elementem nowego modelu internacjonalizacji polskiego biznesu jako jednego z filarów Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

Celem planowanego wydarzenia, łączącego funkcje wystawiennicze i edukacyjne, będzie przekazanie jak najpełniejszego obrazu oferty publicznej (zwłaszcza Zagranicznych Biur Handlowych Agencji), kierowanej do polskich firm w zakresie wsparcia ich aktywności biznesowej i implementacji projektów na rynkach zagranicznych, w szczególności - pozaeuropejskich. Potrzebą młodej gospodarki jest dogłębna i wielowymiarowa edukacja przedsiębiorstw w temacie bezpiecznej ekspansji zagranicznej, jak również zaszczepienie praktycznej wiedzy o sposobach działania w zróżnicowanych kulturowo regionach świata.

Grupą docelową projektu są polskie małe i średnie firmy planujące lub już realizujące ekspansję zagraniczną.

Zakres merytoryczny wydarzenia skoncentrowany będzie wokół następujących zagadnień:
informacja o rynku i branżach priorytetowych,
nawiązywanie relacji biznesowych,
identyfikacja potencjalnych partnerów,
identyfikacja barier wejścia na rynek,
kultura biznesowa na danym rynku,
dostępne instrumenty wsparcia.

PAIH EXPO to pionierska impreza inwestycyjno-handlowa, która gwarantuje:
12 pawilonów tematycznych z całego świata
Dostępność ekspertów z 56 Zagranicznych Biur Handlowych PAIH ze wszystkich kontynentów
Pawilon dla inwestorów
56 praktycznych warsztatów
168 raportów sektorowych i 56 przewodników po rynku
Wieczorną sesję networkingową - PAIH EXPO Night

Udział w I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą jest bezpłatny.

Planowana jest obecność Premiera Mateusza Morawieckiego.

Wydarzenie zwieńczy PAIH EXPO Night z występem gwiazdy sceny muzycznej - Anny Marii Jopek z zespołem KROKE.

Wydarzenie realizowane we współpracy z Grupą PFR.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: https://www.paih.gov.pl/O_PAIH_EXPO