„Pociągiem do przyrody”

Poszukujecie Państwo sprawdzonego miejsca na weekendową wycieczkę? Miejsca, w którym nie tylko interesująco spędzicie wolny czas, ale będziecie mieli okazję doskonale bawić się
w trakcie wspólnych wypadów? Serdecznie zapraszamy do nas! To właśnie tu znajdziecie Państwo wszystko czego potrzeba, aby aktywnie lub jeśli ktoś woli nieco spokojniej, z dala od miejskiego gwaru, na łonie natury spędzić czas z rodziną, być może w gronie przyjaciół, znajomych. Piękna przyroda Lasów Spalskich, malowniczo meandrująca rzeka Pilica, jak również atrakcyjne obiekty historyczne pozwolą w niepowtarzalnym otoczeniu spędzić niezapomniane chwile. Gwarantujemy, że każda wycieczka przeniesie Państwa w inny, magiczny świat. Zatem miło nam Państwa poinformować, iż po raz kolejny rusza projekt Gminy Inowłódz przy udziale Partnerów pod nową nazwą „Pociągiem do przyrody – wakacyjne poznawanie przyrody Gminy Inowłódz” i w nieco innej formule – wycieczek przyrodniczych. Pociąg zostanie uruchomiony w relacji Łódź – Koluszki – Tomaszów Maz. – Spała. Bezpłatny przejazd odbędzie się na podstawie zapisów w weekendy: sobota – niedziela, począwszy od 9 – 10 lipca, a skończywszy na 3 – 4 września 2016 r. Gorąco wszystkich zachęcamy do udziału w akcji i skorzystania z bogatej oferty turystycznej naszej gminy.Projekt pn.: „Pociągiem do przyrody – wakacyjne poznawanie przyrody Gminy Inowłódz” dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi, przy współudziale Przewozów Regionalnych oraz lokalnych przedsiębiorców.

Zapisy na przejazd odbywać się będą drogą e-mailową: pociagiem_do_przyrody@wp.pl

Każdy uczestnik chcący wziąć udział w projekcie musi dokonać zapisu drogą
e-mailową pod adresem:
pociągiem_do_przyrody@wp.pl, gdzie nadany mu zostanie nr. zgłoszenia.Zapisy przyjmowane będą w dniach od godz. 7:30 w poniedziałek do godz. 22:00 w czwartek. Jeśli nie zgłosi się wymagana ilość osób, termin rekrutacji zostanie przedłużony do godz. 11:00 w piątek poprzedzający każdy weekend.

Każdy uczestnik w zgłoszeniu ma obowiązek podać:

- Imię i nazwisko każdego uczestnika również wtedy gdy dokonuje rezerwacji dla kilku osób, bowiem organizator musi nadać numer zgłoszenia

- Data wyjazdu i data powrotu

- Stacja wsiadania i wysiadania

- Numer telefonu kontaktowego do osoby zgłaszającej rezerwację.

Ilość miejsc ograniczona:

56 miejsc siedzących

19 miejsc stojących

W ramach projektu zostanie zorganizowanych 18 wycieczek przyrodniczych – pieszych i przejazdowych do Inowłodza (9 x wycieczka w soboty, 9 x wycieczka w niedziele) w następującym miejscu oraz czasie:

- 09 – 10.07.2016 – poznawanie przyrody rezerwatu ”Gać Spalska” w gminie Inowłódz oraz Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy „Skarpa Jurajska” w Inowłodzu

- 16 – 17.07.2016 – poznawanie przyrody rezerwatu ”Gać Spalska” w gminie Inowłódz oraz Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy „Skarpa Jurajska” w Inowłodzu

- 06 – 07.08.2016 – Przyroda rezerwatu „Spała” w gminie Inowłódz oraz Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy „Skarpa Jurajska” w Inowłodzu

- 13 – 14.08.2016 – Przyroda rezerwatu „Spała” w gminie Inowłódz oraz Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy „Skarpa Jurajska” w Inowłodzu

- 03 – 04.09.2016 – Przyroda lasów komunalnych gminy Inowłódz na przykładzie „Kępy”
w Spale. Projekt odtwarzania bartnictwa na ternie gminy Inowłódz. oraz Zespół Przyrodniczo Krajobrazowy „Skarpa Jurajska” w Inowłodzu.

Rozkład jazdy pociągów do Spały:

Łódź -  Spała

terminy: 9-10, 16-17, 23-24, 30-31 lipca 2016 r.

Odjazd z Łodzi Kaliskiej godzina 8:35 przyjazd do Spały 10:11

Spała - Łódź

terminy: 9-10, 16-17, 23-24, 30-31 lipca 2016 r.

Odjazd ze Spały 17:56/17:58 przyjazd do Łodzi 19:36

Regulamin i program wycieczek do pobrania na stronie: www.inowlodz.pl w artykule „Pociągiem do Przyrody”.