close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź na stronę startową Herb Powiatu Tomaszowskiego

Wyszukiwarka
Podpisanie umowy na realizację adaptacji budynku przy SOSW na rehabilitację osób niepełnosprawnych

 

W piątek, 30 kwietnia 2021 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się konferencja prasowa, podczas której została podpisana umowa z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”.

Na zdjęciu: od prawej: Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego,  Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

W konferencji udział wzięli: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk i Marek Kubiak – członkowie Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków oraz właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud wykonawcy prac - Paweł Siminiak.

Wartość zadania to 3 miliony 200 tysięcy złotych. 3 miliony złotych udało się pozyskać w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Na zdjęciu: stoi Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, za biurkiem: Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

„To zadanie jest wyjątkowo ważne, patrząc na osoby niepełnosprawne, na to wszystko, co wiąże się z ich rehabilitacją. Koszt tego zadania 3 miliony 200 tysięcy złotych. 3 miliony zostało pozyskane przez Powiat Tomaszowski w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. I tutaj bardzo serdecznie chciałbym podziękować panu Premierowi – Mateuszowi Morawieckiemu i równie bardzo serdecznie Marszałkowi Seniorowi – panu Antoniemu Macierewiczowi. Cieszymy się, że jesteśmy w tym miejscu, gdzie ta umowa będzie podpisana i za kilka dni będziemy już mogli tutaj oddać plac budowy, żeby ta inwestycja była realizowana. Zakładamy, że ona się powiedzie i do końca roku będzie już ten obiekt oddany dla tych wszystkich potrzebujących z terenu naszego powiatu.” – podziękował za pozyskane pieniądze Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: stoją od prawej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, i Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków, za biurkiem: Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

„Niezmiernie się cieszę, dlatego że w sprawach Zarządu bardzo często, najwięcej, mam do czynienia ze sprawami osób niepełnosprawnych, ze sprawami społecznymi. To są kolejne pieniądze, które są przeznaczane na rehabilitację, na pomoc osobom niepełnosprawnym, na sprawy społeczne. Chciałbym dodać, że duże środki zostały zainwestowane w nasze Domy Pomocy Społecznej, również duże środki zostały zainwestowane w sąsiedztwo Środowiskowego Domu Samopomocy, który będzie za chwilę inwestowany i mam nadzieję, że też będzie pięknie wyglądał. Również bardzo duże środki zostały przeznaczone do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Cały ten kompleks naprawdę bardzo ładnie będzie już za chwilę wyglądał, tak że bardzo się cieszę, że te środki w dużej mierze przeznaczone na pomoc osobom niepełnosprawnym , na sprawy społeczne w  naszym powiecie. „ – powiedział Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: od prawej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków, Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

„Budynek, który będzie remontowany, jest budynkiem parterowym. Powierzchnia zabudowy tego budynku jest około 840 metrów kwadratowych. Kubatura 4600. Po remoncie w budynku znajdą się gabinety lekarskie. Będziemy też tam mieli osiem pracowni – pracownie plastyczne, pracownie rękodzieła, pracownie haftu, tak, jak również, salę zajęć takich fizycznych. Planowana inwestycja jest inwestycją jednoroczną. Ma się zakończyć do końca tego roku i prawdopodobnie tak to będzie.” przybliżył szczegóły dotyczące zadania Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków Pomocowych.

Na zdjęciu: stoją od prawej: Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, za biurkiem: Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

„Ja, szanowni Państwo, ze swej strony chciałbym zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby ta inwestycja, którą zaczniemy, była wykonana w sposób rzetelny, a przede wszystkim terminowy, tak, żeby nasza współpraca między inwestorem, a generalnym wykonawcą, układała się jak najlepiej, a jednocześnie cieszę się, że możemy zrobić taką pracę, która będzie w przyszłości pomocna dla osób niepełnosprawnych.” – zapewnił Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, wykonawca zadania.

Na zdjęciu: od prawej: Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego i Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

Na zdjęciu: od lewej: Elżbieta Łojszczyk - członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Krzysztof Tarkowski – podinspektor Wydziału Inwestycji i Pozyskiwania Środków, Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

Na zdjęciu: od prawej: Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

Na zdjęciu: od prawej: Marek Kubiak – członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego,  Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Paweł Siminiak – właściciel Przedsiębiorstwa Budowlanego Pagma-Bud, podczas podpisania umowy z wykonawcą zadania pn. „Adaptacja budynku położonego na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim z przeznaczeniem na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych”

TELEFONY: CENTRALA (+48) [44] 724 21 27         SEKRETARIAT STAROSTY (+48) [44] 724 59 10          FAX (+48) [44] 724 29 15   lub   [44] 724 65 95

licznik odwiedzin: 1720824
Gości online: 20