Praktyka jest OK? Pochwal się tym!

#lovemyapprenticeship – tak brzmi tytuł konkursu organizowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Zatrudnienia, Spraw Społecznych i Włączenia Społecznego Komisji Europejskiej.

Uczestnikami przedsięwzięcia mogą być osoby w wieku od 16 do 24 lat, które czasie trwania konkursu odbywają praktyki zawodowe w dowolnym kraju UE. Zadanie jest proste: w trakcie pracy należy zrobić sobie zdjęcie lub nakręcić film, a następnie opublikować swe dzieło na Facebooku, Twitterze lub Instagramie, wraz z dopiskiem „I’m taking part in the #lovemyapprenticeship contest” („Biorę udział w konkursie #lovemyapprenticeship”).

Uczestnicy konkursu mogą zamieścić zdjęcie, moizaikę, selfie lub film nie dłuższy niż 30 sekund. W sumie mogą zgłosić na konkurs pięć prac (łącznie na wszystkich platformach społecznościowych).

Zwycięzcę konkursu wyłoni jury spośród zdjęć i filmów, które uzyskają najwięcej głosów internautów. Nagrodą jest dwutygodniowy kurs języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech lub Hiszpanii.

Dodatkowo 15 innych laureatów konkursu otrzyma akcesoria fotograficzne – m.in. obiektywy do smartfonów i akumulatory.

Konkurs potrwa do 23 listopada.

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

Źródło: Eurodesk