Termomodernizacja budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Tomaszowie Mazowieckim

Wartość ogólna przedsięwzięcia: 916 836,00 PLN

Zadanie realizowane z dofinansowaniem do łącznej wysokości 633 874,00 PLN ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w tym w formie:

pożyczki w kwocie 190 163,00 PLN,

dotacji do wysokości 443 711,00 PLN.

Logo WFOŚiGWDofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi

Przedmiotowym projektem objęty jest budynek Zespołu Szkół Zawodowych na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tomaszowie Mazowieckim przy ul. Majowej 1/13.

Zakres opracowania obejmuje wykonanie prac termomodernizacyjnych obiektu polegających na dociepleniu ścian zewnętrznych budynku metodą lekką mokrą.

W zakres opracowania wchodzi również kompleksowa przebudowa instalacji centralnego ogrzewania i cieplej wody użytkowej, jak również przebudowa instalacji odgromowej i instalacji elektrycznych niskoprądowych znajdujących się na elewacji budynku. Zakres prac obejmuje również montaż drabiny dostępowej na dach budynku.

Korzyści płonące z realizacji projektu to przede wszystkim zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku oraz poprawa komfortu cieplnego wewnątrz obiektu, co ma znaczący wpływ na zmniejszenie emisja dwutlenku węgła do atmosfery. W wyniku przeprowadzonych robót termomodernizacyjnych ścian estetyka budynku ulegnie znaczącej poprawie.

Termomodernizacja budynku Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy SOSW

licznik odwiedzin: 1720863