Uwaga na oszustów sprzedających prąd

Przestrzegamy przed oszustami, którzy pojawiają się w domach mieszkańców powiatu tomaszowskiego i podszywają się pod dotychczasowego sprzedawcę energii.

Niepokojące sygnały o oszustach podających się za przedstawicieli największych firm energetycznych w Polsce docierają do Powiatowego Rzecznika Konsumentów od mieszkańców powiatu tomaszowskiego.

Największym problemem jest podpisywanie umów, dokumentów, udostępnianie danych osobowych, rachunków od obecnych dostawców energii przez osoby starsze. Przedstawiciele handlowi – domokrążcy nie pozostawiają umów i dokumentów potwierdzających zawierane kontrakty, co uniemożliwia odstąpienie od umów. Ponadto, pod pretekstem zawieranych umów o sprzedaż energii elektrycznej, dochodzi do zawierania innych niekorzystnych transakcji.

Dlatego też, zwracamy się do wszystkich mieszkańców powiatu z prośbą o zgłaszanie takich zdarzeń bezpośrednio w trakcie zawierania umów pod numer alarmowy 997.

Agnieszka Drzewoska Łuczak
Powiatowy Rzecznik Konsumentów