close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź na stronę startową Herb Powiatu Tomaszowskiego

Wyszukiwarka
Wizyta Łódzkiego Kuratora Oświaty w szkołach w Będkowie i Budziszewicach

 

W środę, 28 kwietnia 2021 roku, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Będkowie i Szkołę Podstawową w Budziszewicach.

Szkoły te odwiedzili także Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Andrzej Krych Łódzki Wicekurator Oświaty, Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi w Piotrkowie Trybunalskim. Udział w spotkaniu brała także radna Rady Powiatu Tomaszowskiego – Martyna Wojciechowska.

Na zdjęciu: Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Martyna Wojciechowska – radna Rady Powiatu Tomaszowskiego, na terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

Po terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach gości oprowadził Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, który zaprezentował nowy, pasywny budynek szkoły. Pochwalił się, że budynek ten w zasadzie nie generuje żadnych kosztów. Wybudowanie go pochłonęło 4 miliony złotych, które zostały pozyskane ze środków rządowych w ramach Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Pochwalił się, że udało się pozyskać kolejne 4 miliony złotych, które to pieniądze zostaną przeznaczone na remont starego budynku szkoły.

Z powodu pandemii uczniowie szkół korzystają z nauczania zdalnego. W szkołach działają tylko oddziały przedszkolne. Goście mieli możliwość wejść do klas, w których przebywają przedszkolaki. Duże wrażenie zrobiło na nich to, że dzieci doskonale wiedziały, że w najbliższych dniach obchodzić będziemy Święto Flagi i rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na zdjęciu: od prawej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Będkowie, nauczycielki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Będkowie, Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi w Piotrkowie Trybunalskim, na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Będkowie, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

„Jestem w tym momencie w kompleksie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach. Szkoły Podstawowej imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, szkoły z zacnym patronem, która w połowie jest zbudowana w systemie pasywnym, za około 4 miliony złotych. Tutaj pan Wójt stara się, przy znacznym wsparciu środków rządowych, środków samorządowych, rozbudować szkołę w kwotach, które będzie absorbował, na następne 4 milion złotych. Tak że już przyszłości ten kompleks będzie prawie w całości pasywny i nowoczesny. Jesteśmy w przededniu Święta Konstytucji 3 Maja, działają przedszkola, że miałem okazję zobaczyć dzieci przedszkolne, dzieci, które śpiewały piosenki patriotyczne. Jestem bardzo, bardzo zbudowany tym, co samorządowcy powiatu tomaszowskiego tworzą, budują i jak rozwijają swoje małe ojczyzny. To jest krok we właściwym kierunku. Tutaj jest wszystko dobrze poukładane. Przy współpracy z panem Starostą, Wójt i Wójtowie okoliczni, po prostu tworzą takie cudowne, cudowne miejsca, jakim jest szkoła Zespół, właściwie tutaj, Szkolno-Przedszkolny w Budziszewicach.” – pochwalił doskonałą współpracę pomiędzy władzami gmin, a Starostą Powiatu Tomaszowskiego, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty.

Na zdjęciu: od lewej: Martyna Wojciechowska – radna Rady Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, Waldemar Flajszer –Łódzki Kurator Oświaty, Andrzej Krych – Łódzki Wicekurator Oświaty, na terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

 „Jesteśmy na terenie gminy Budziszewice. Pan Marian Holak pokazał nam stan techniczny placówki oświatowej, jaka jest na terenie tej gminy. To naprawdę wyjątkowa sytuacja, wyjątkowa jakość, ale to wszystko też jest związane z pozyskaniem pieniędzy, środków zewnętrznych, które pozwoliły doprowadzić do takiego stanu budynki, które służą dzisiaj najmłodszym, jak i również tym starszym dzieciom. Tak że serdecznie gratuluję panu Wójtowi, dziękuję za obecność, panom kuratorom, panu dyrektorowi. To jest ważne, żeby ta władza, która stara się na co dzień widzieć te problemy, związane z oświatą, miała taki szczególny właśnie ogląd, bo inwestowanie w oświatę to jest inwestowanie w przyszłość naszego narodu, to jest bardzo ważne, żeby nigdy tych środków nie brakło i w tym przypadku tak, jak widzimy, w gminie Budziszewice te środki, naprawdę potężne środki przy tym niedużym budżecie gminy, one są rzeczywiście inwestowane w oświatę. Tak że to bardzo cieszy, również cieszy współpraca w zakresie oświatowym Wójta gminy ze Starostwem Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, z czego się bardzo cieszymy. Chodzi o to, żeby można było ten potencjał uczniów z tej gminy, później wykorzystać w naszych szkołach ponadpodstawowych, do których bardzo serdecznie dzisiaj zapraszam wszystkich absolwentów klas ósmych.” – pochwalił doskonałą współpracę Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego.

Na zdjęciu: od lewej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, na terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

„Znajdujemy się na terenie kompleksu szkolnego w Budziszewicach. Przed chwilą byliśmy w jednym z najnowocześniejszych w Polsce, budynku dydaktycznym, budynku pasywnym, który nie zużywa w ogóle energii, wpisuje się w rządową strategię czystego powietrza i w tej chwili przystępujemy do drugiego etapu realizacji, modernizacji obiektów szkolnych, będziemy modernizować stary budynek szkoły wraz z salą gimnastyczną i będziemy przeprowadzać gruntowną przebudowę boiska. Na ten cel otrzymaliśmy rządowe pieniądze, z rządowego Funduszy Inwestycji Lokalnych, w kwocie 2 miliony 100. To dla takiej małej gminy, jak Budziszewice, to są potężne środki. Takich pieniędzy dawno, a może w ogóle nigdy, poza jakimiś unijnymi, nie mieliśmy i myślę, że przy tym wsparciu, plus pozyskanie jeszcze jakichś pieniędzy unijnych, uda nam się w ciągu najbliższego półtora roku, zainwestować w oświatę około sześciu, siedmiu milionów złotych. Dostosować ten obiekt, te pozostałe obiekty do tego nowego budynku i ponad 300 dzieciaków będzie mogło uczyć się, naprawdę w komfortowych warunkach, w takich, jakie są w ośrodkach wielkomiejskich.

Mieliśmy tu okazję gościć w naszych progach Łódzkiego Kuratora Oświaty pana Starostę, Wójta zaprzyjaźnionej Gminy Będków, radną powiatową, dyrektora Delegatury Kuratorium,  tak że cieszę się, że tacy goście nas odwiedzają, ponieważ na ich wsparcie tak zawsze możemy liczyć.” – pochwalił się Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice.

Na zdjęciu: od prawej: Andrzej Krych – Łódzki Wicekurator Oświaty, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, dyrektor Szkoły Podstawowej w Budziszewicach, z tyłu Martyna Wojciechowska – radna Rady Powiatu Tomaszowskiego i Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi w Piotrkowie Trybunalskim, na terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

Na zdjęciu: od lewej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Martyna Wojciechowska – radna Rady Powiatu Tomaszowskiego, Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, na terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

Z Budziszewic goście udali się do Będkowa, gdzie zwiedzili Zespół Szkolno-Przedszkolny w Będkowie. Tu oprowadzał ich Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków. Do tej pory wykonanych zostało już wiele prac remontowych w budynku szkolnym, jednakże szkoła wymaga jeszcze wielu nakładów.

Na zdjęciu: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Tomasz Trzaskacz – dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi w Piotrkowie Trybunalskim, oglądają trofea, zdobyte przez uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Będkowie, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

 „Bardzo się cieszymy, że to wszelkie starania ze strony Wójta gminy Będków na rzecz poprawy jakości nauczania, na rzecz poprawy bezpieczeństwa tych budynków, w których uczą się uczniowie, przynoszą określony skutek. Słyszymy też o kolejnych zamierzeniach, staraniach, na następne miesiące, następne lata. No, proszę Państwa, bezpieczeństwo, jeżeli chodzi o mieszkańców, ludzi, to jest priorytet, a bezpieczeństwo dzieci i młodzieży,  szczególności i jest warte wielu zabiegów, które ostatecznie przyniosą skutek finansowy, a w ramach tego skutku, będziemy poprawiać substancję, związaną z edukacją na poziomie gminy. Dobra współpraca  z Wójtem gminy, panem Dariuszem Misztalem, myślę, zaowocuje tym, że absolwenci klas ósmych tejże właśnie szkoły, będą chcieli uczyć się w szkołach ponadpodstawowych, które prowadzi powiat tomaszowski, a które są zlokalizowane na terenie Tomaszowa Mazowieckiego. Tak że panu Wójtowi gratuluję za te dotychczasowe osiągnięcia, no i liczymy, że współpraca będzie układać się cały czas bardzo dobrze. Natomiast, mówię, ta wyjątkowość docenienia tych różnych elementów działania pana Wójta, w postaci przybycia tych najważniejszych osób w ramach oświaty w województwie łódzkim, pokazuje, że ten potencjał został tutaj zauważony i trzeba go po prostu pielęgnować i wspierać każdego dnia.” – pochwalił współpracę z Wójtem Gminy Będków Mariusz Węgrzynowski.

Na zdjęciu: Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, na terenie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Będkowie, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

„Jesteśmy, drodzy Państwo, na początku naszej drogi poprawiania infrastruktury dookoła szkoły, wewnątrz szkoły, jak i kwestii dotyczących spraw oświatowych. Cieszę się i chcę podziękować panu Kuratorowi za mocne wsparcie, ponieważ rozpoczynamy drogę w kierunku poprawy. Wszystkie kwestie związane z oświatą w naszej gminie, wiąże się to z dodatkowymi środkami, które częściowo już otrzymaliśmy w ramach podziału rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nie ukrywam, że to nie jest koniec. Mam nadzieję, że pozyskane kolejne środki na termomodernizację szkoły. Będzie się to wiązało z wymianą kompleksową ogrzewania wewnątrz, naprawą dachów, poprawą sytuacji elewacji wewnątrz i na zewnątrz szkoły.

Drodzy Państwo, w tym roku, z tych środków rządowych, wykonamy parking, nowe ogrodzenia, podjazdy, ciągi pieszowe,  ale to nie koniec. Chcę Państwa również poinformować, że w przyszłym roku również zabieramy się za część przedszkolną. Rozpoczniemy projekt nowego przedszkola, które będziemy chcieli rozpocząć jak najszybciej. Z budową tego nowego przedszkola do przyjmowania naszych pociech z naszej gminy. Również znajdzie się duży, rozległy plac zabaw. Te potrzeby są ciągle sygnalizowane przy rozmowach z mieszkańcami w trakcie spotkania w każdej materii. W tą stronę będziemy iść, bo wiemy, że dzieci to nasza przyszłość, edukacja również.” – wspomniał o najbliższych planach, związanych z modernizacją szkoły Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków.

Na zdjęciu: od lewej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, Martyna Wojciechowska – radna Rady Powiatu Tomaszowskiego, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, na terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

 „Dzień dzisiejszy to radosna wiadomość o powrocie edukacji wczesnoszkolnej do szkół. To bardzo dobra wiadomość dla dzieci i dla rodziców, ale także dla nauczycieli, którzy nie mogą się doczekać pracy z wami dzieci. którzy nie mogą się doczekać pracy. Następny czas to także powrót pozostałych klas do szkół podstawowych i wreszcie uruchomienie wszystkich szkół w województwie i na terenie kraju. To bardzo dobra wiadomość. Bardzo dobra wiadomość, że takie mamy dane, które pozwalają na pójście dzieci do szkół. Bardzo się z tego faktu cieszymy.” - powiedział Waldemar Flajszer.

Powiat Tomaszowski wydał biuletyn oświatowy, w którym znajdują się informacje, dotyczące oferty nauczania w szkołach ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat. Martyna Wojciechowska – radna Rady Powiatu Tomaszowskiego, zostawiła w odwiedzanych szkołach te biuletyny, aby przyszli absolwenci klas ósmych mieli możliwość zapoznać się z kierunkami, na jakich będą mogli kontynuować naukę.

„Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą, jaką mają dla nas szkoły zlokalizowane w Tomaszowie Mazowieckim.  Zapraszamy wszystkich uczniów z terenu powiatu tomaszowskiego, i nie tylko, do rekrutacji w naszych szkołach.” – zaprosiła przyszłych absolwentów szkół podstawowych Martyna Wojciechowska.

Na zdjęciu: od lewej: Mariusz Węgrzynowski – Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Waldemar Flajszer – Łódzki Kurator Oświaty, Martyna Wojciechowska – radna Rady Powiatu Tomaszowskiego, Marian Holak – Wójt Gminy Budziszewice, Dariusz Misztal – Wójt Gminy Będków, na terenie Szkoły Podstawowej w Budziszewicach, podczas wizyty z Kuratorium Oświaty w Łodzi

 

TELEFONY: CENTRALA (+48) [44] 724 21 27         SEKRETARIAT STAROSTY (+48) [44] 724 59 10          FAX (+48) [44] 724 29 15   lub   [44] 724 65 95

licznik odwiedzin: 1720832
Gości online: 20