POWIAT

Konkurs "Na najładniejszy wieniec dożynkowy" o nagrodę Prezydenta RP

W przeddzień Dożynek Prezydenckich w Spale w dniu 16 września 2017 roku, na terenie Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale) odbędzie się konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” o Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w którym udział wezmą grupy reprezentujące wszystkie województwa.

Celem konkursu jest między innymi kultywowanie i popularyzacja najbardziej wartościowych i kulturowych tradycji regionalnych oraz najciekawszych dziedzin plastyki ludowej, a także promocja dorobku kulturowego polskiej wsi.

Organizatorami Konkursu są Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.

Szczegółówe informacje w Regulaminie /plik do pobrania/.

licznik odwiedzin: 1691997