close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź na stronę startową Herb Powiatu Tomaszowskiego

POWIAT

Relacja z uroczystości dożynkowych

Piękna pogoda, wspaniała atmosfera i tłumy ludzi towarzyszyły tegorocznym Dożynkom Prezydenckim w Spale. Oficjalne obchody ogólnopolskiego Święta Plonów rozpoczęły się w sobotę na Terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Spale, gdzie na scenie miasteczka regionów wystąpiły zespoły ludowe z całej Polski.

A tuż obok na płycie stadionów na gości czekało Miasteczko Regionów, strefa dla dzieci, mnóstwo stosik z produktami regionalnymi i rękodziełem ludowym.W strefie zabaw dla dzieci dla małych milusińskich czekały konkursy i zabawy, słodkości oraz kolorowe dmuchańce, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem szczególnie - dmuchaniec traktor. Tego dnia odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z udziałem Pani Prezydentowej Agaty Dudy. Wieńce przywiozły ze sobą reprezentacje wszystkich województw które przed komisją konkursową prezentowały swoje tradycje i przygotowany wieniec.

I miejsce w Konkursie na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” o Nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zajęło Województwo Lubelskie, Powiat Rycki, Gmina Kłoczew, Gęsia Wólka.

Główne obchody święta plonów odbyły się w niedzielę i rozpoczęły się uroczystą mszą święta podczas której poświęcono wieńce dożynkowe. Nabożeństwo w intencji rolników odprawił biskup diecezji łowickiej Andrzej F. Dziuba. Następnie Para Prezydencka wraz z korowodem dożynkowym przeszła na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbył się ceremoniał dożynkowy po którym Para Prezydencka odwiedziła stoiska województw w Miasteczku Regionów.

Przed rozpoczęciem uroczystości Para Prezydencka wraz z Anitą Włodarczyk złożyła kwiaty przy kamieniu upamiętniającym zmarłą lekkoatletkę Kamilę Skolimowską – Patronkę Stadionu.

Mieszkańcy powiatu oraz przybyli goście z całej polski mogli posmakować specjałów regionalnych w centrum Spały na stoiskach promocyjnych gmin Powiatu Tomaszowskiego oraz sponsorów. Nie lada gratką był samochody marki Ford, gdzie za kołami Forda Mustanga można było zasiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Sponsorzy tego roku zadbali o uczestników dożynek i przygotowali drobne upominki, gadżety promujące ich działalność. Nagrody rozlosowano przed koncertem Zespołu IRA a wręczył je zwycięzcom Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński oraz Zarząd Fundacji Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego i przedstawiciele sponsorów.

Zwieńczeniem dwudniowych dożynek były Koncerty Iwana Komarenko oraz Zespołu IRA.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdęciowej w GALERII ZDJĘĆ.

 

TELEFONY: CENTRALA (+48) [44] 724 21 27         SEKRETARIAT STAROSTY (+48) [44] 724 59 10          FAX (+48) [44] 724 29 15   lub   [44] 724 65 95

licznik odwiedzin: 1720836
Gości online: 16