close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź na stronę startową Herb Powiatu Tomaszowskiego

POWIAT

Zaproszenie - Dożynki 2017

      Serdecznie zapraszamy na Dożynki Prezydenckie Spała 2017 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Korowód dożynkowy z chlebem i wieńcami zawita do Spały po raz kolejny 16 i 17 września.

      Swoje stoiska promocyjne zaprezentują województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, śląskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie oraz instytucje działające na rzecz rolnictwa: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Krajowa Rada Izb Rolniczych, KRUS, , Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ponadto będą stoiska promujące Ziemię Tomaszowską  - Gmina Inowłódz i Miasto Tomaszów Maz.

      Przez dwa dni dożynek na scenie w Miasteczku Regionów na  stadionie COS wystąpią zespoły regionalne z całej Polski.

      W sobotę 16 września na scenie w Miasteczku Regionów na stadionie COS o godz. 14.30 rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy o nagrodę Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

      Główne uroczystości dożynkowe rozpoczną się w niedzielę 17 września o godz. 11.30 Mszą świętą w Kaplicy Polowej AK. Po niej Para Prezydencka w asyście korowodu dożynkowego uda się na teren Centralnego Ośrodka Sportu. O godz. 14.00 rozpocznie się Ceremoniał Dożynkowy, który poprowadzi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

      Na placu w centrum Spały wystawią się gminy powiatu Tomaszowskiego oraz sponsorzy. Dla najmłodszych będzie wesołe miasteczko i wiele innych atrakcji.

      Zwieńczeniem tegorocznego Święta Plonów będą koncerty Zespołów After Party i FEEL. Dwudniowej imprezie towarzyszyć będzie: Miasteczko Regionów, Gościniec Prezydencki, stoiska produktów regionalnych oraz strefa zabaw dla dzieci na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu.

      Wstęp na wszystkie imprezy będzie wolny. Na uroczystości dożynek zostanie uruchomiona bezpłatna linia MZK z Tomaszowa do Spały oraz pociąg POLREGIO relacji Łódź - Tomaszów Maz. - Spała.

Serdecznie zapraszamy!

TELEFONY: CENTRALA (+48) [44] 724 21 27         SEKRETARIAT STAROSTY (+48) [44] 724 59 10          FAX (+48) [44] 724 29 15   lub   [44] 724 65 95

licznik odwiedzin: 1720896
Gości online: 26